Nogomet

5 najbolj ponižujočih porazov v zgodovini nogometa, zaradi katerih nam je žal zaradi izgubljene ekipe

Nogomet je verjetno eden najbolj priljubljenih športov po vsem svetu, vendar ima navado združevati ljudi ne glede na njihovo raso, kulturo ali državo. Ne glede na to, ali gre za praznovanje zmage ali žalovanje za izgubo, čudovita igra še naprej vzbuja čustva med oboževalci, kot nobena druga.

Od klubskega nogometa do mednarodnih odrov je šport našel snubce po vsem svetu. Navijačem lahko pusti solzne oči v porazu in jih pri zmagi poskoči s sedežev. Medtem ko še naprej zabava navijače, je nogomet kot šport služil tudi kot odlična platforma za ljudi, da premagajo svoje skromne začetke in najdejo namen v svojem življenju.

Najbolj ponižujoči porazi v zgodovini nogometa, zaradi katerih nam je žal zaradi izgubljene ekipe © Netflix

kako prepoznam strupeni bršljan

Toda kljub vsemu tako dobremu pri tem je lahko nogomet, kot smo priča v preteklih letih, včasih tudi krut.

Medtem ko zmagovalce na terenu pozdravljajo in slavijo zaradi svojih podvigov, ekipa, ki izgublja, pogosto pritegne kritiko in se znajde na najnižjih mejah. V nekaj primerih so opazili ponižanje izgube, ki je izgubljajoče igralce in njihove navijače pustilo v solzah.

Če pogledamo te težke čase, si oglejte 5 najbolj ponižujočih porazov v zgodovini nogometa, zaradi katerih se je vsem smililo moštvo, ki je izgubilo:

Nizozemski Mauling za Španijo (5-1)

Španija je preprečila izzive odporne Nizozemske v tesno izbranem finalu za zmago na zaželenem svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA leta 2010. Toda po štirih letih vladajoči prvaki niso vedeli, kaj so Nizozemci načrtovali zanje, ko so zaklenili rogove. spopad v skupinskem delu na svetovnem prvenstvu 2014.

Stefan de Vrij se je poskušal spoprijeti z Diegom Costo in dosodil Španiji zgodnjo kazen, ki jo je Xabi Alonso preusmeril v vodstvo. Toda vodstvo branilcev naslova ni moglo trajati dolgo, saj je Robin van Persie z glavo zadel 15 metrov, da bi izenačil postopek na 1: 1.

V drugem polčasu je Arjen Robben prvič na tekmi postavil svojo ekipo spredaj. Kmalu je De Vrij našel nekaj odkupa za svojo napako v prvem polčasu, ko je z glavo zadel za 3-1 za Nizozemsko. Kasneje sta Van Persie in Robben dosegla druga zadetka na tekmi, da bi Španijo zapustila z rdečimi obrazi pri rezultatu 5: 1 - najslabši doslej v svetovnem pokalu trenutni prvaki in najhujši poraz, ki ga je Španija doživela v 51 letih.

Stoke zapustil Liverpool Red-Faced (6-1)

25. maj je datum, ki ostaja drag Liverpoolu in njegovim navijačem. In zakaj ne? Istega datuma je Liverpool premagal Borussio Monchengladbach za zmago v evropskem pokalu leta 1977 in leta 2005 premagal AC Milan za zmago v ligi prvakov.

Toda medtem ko je 25. maj datum, ki je vtisnjen v spomine vsakega navijača Liverpoola, je 24. maj tisti, ki so ga zavzeto poskušali iztrgati iz svoje kolektivne vesti.

Rdeči so na ta dan odigrali le tri tekmovalne tekme. Leta 1947. so z 2: 1 premagali Arsenal. Tottenham Hotspur je bil leta 2009 poražen s 3: 1, leta 2015 pa so odšli v Stoke City, da bi utrpeli ponižanje, ki ostaja trn v bogati zapuščini kluba. Stoke je v prvem polčasu dosegel pet golov prek Mame Biram Diouf, ki je dosegel oklepaj, Jonathana Waltersa, Charlieja Adama in Stevena Nzonzija.

Steven Gerrard je ob svoji zadnji tekmi v 70. minuti dobil tolažilni zadetek, a nič zaman, saj je Peter Crouch šestnajst minut pozneje povišal na 6: 1. Vse, kar bi lahko šlo narobe, je šlo narobe za Liverpool.

Mračen zaključek sezone, ki je po vznemirljivem izzivu naslova prejšnjega leta videl, da so rdeči zdrsnili med najboljše štiri, izgubili v polfinalu Ligaškega pokala in FA pokala ter niso napredovali dlje od prvakov Ligaški skupinski del in prvi izločilni krog evropske lige.

Nemčija Steamroll Brazilija (7: 1)

Gostovanje svetovnega prvenstva je nogometni državi pogosto dalo dodatno prednost. Strast in ogromno število domačih navijačev deluje kot vir navdiha in motivira ekipo, da premaga nasprotnike. Verjetno se je tako počutila brazilska reprezentanca, ko je v polfinalu svetovnega prvenstva 2014 z Nemčijo zaskočila.

Toda na popolno grozo domačih navijačev je Nemčija izbrala obrambo Brazilije in v zgolj šestih minutah razbila štiri zadetke. Thomas Mueller je zadetek odprl v 11. minuti, preden so Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') in Sami Khedira (29') našli zadnji del mreže, da bi Nemčijo povedli s 5: 0. polčas.

V drugem polčasu se je Nemčija glede na njihovo neverjetno prednost nekoliko umirila. Toda Andre Schurrle gostom ni dal predaha, saj je v desetih minutah dvakrat zadel, da je rezultat na semaforju bral 7-0. 90-minutni zadetek Oscarja je bil edina tolažba za Brazilijo, ki je na koncu izgubila s 7: 1 - njihov največji poraz na mednarodni tekmi po letu 1920.

sadni zvitek recept za dehidrator

ZDA ženske rušijo Tajsko (13: 0)

Ponižujoči porazi niso omejeni le na moški nogomet. Izkazalo se je, da je bila tajska ženska ekipa 11. junija priča svojim najnižjim trenutkom v mednarodnem nogometu med maulom v rokah divjih strani Združenih držav Amerike (ZDA) na svetovnem nogometnem prvenstvu FIFA 2019.

Alex Morgan je streljanje za moštvo ZDA odprl s sijajnim zaključkom v 12. minuti. Rose Lavelle je v 20. minuti našla zadnji del mreže, Lindsey Horan pa je v 32. minuti zadela tretji gol za svojo stran, saj je Avstralija ob polčasu povedla s 3: 0. Drugi polčas se je izkazal predrago za tajsko moštvo, ki je na koncu pred zadnjim žvižgom prejelo kar 10 golov.

Ko se je izkazalo za popolno rušenje, je Alex Morgan petkrat zadel z dvema zadetkoma za Lavelle in Samantho Mewis, saj so Horav, Megan Rapinoe, Mallory Pugh in Carli Lloyd svoja imena dobili tudi na točkovanju.

Na nepozabni dan za Tajsko je ameriška stran zabeležila zmago s 13: 0 - največjo prednost v zgodovini svetovnega pokala FIFA (moški in ženske).

začimba litoželeznega lonca

Avstralija desetkira Ameriško Samoo (31: 0)

Ameriška Samoa, ki velja za eno najšibkejših nogometnih reprezentanc na svetu, na kvalifikacijski tekmi za svetovno prvenstvo v nogometu 2012 nikoli ne bo imela možnosti proti Avstraliji. Toda 11. aprila 2001 se na Mednarodnem športnem stadionu v Coffs Harbourju ni zgodilo nič drugega kot pokol.

V tem, kar se je izkazalo za absolutno rušenje, je Avstralija kljub napotitvi dokaj povprečne ekipe raztrgala obrambno obrambo na koščke. Potem ko je bil prvih devet minut brez zadetkov, je Con Boutsianis v 10. minuti z zadetkom postavil Avstralijo z golom. Dve minuti kasneje je Archie Thompson za Aussie povišal z 2: 0. In ostalo je zgodovina.

Thompson je tekmo končal z neverjetnimi 13 goli, mednarodnim rekordom, poleg Davida Zdrilica, ki je z Avstrijo dosegel osem zmag z 31: 0 - največjo zmagovalno razliko doslej zabeleženih na mednarodni tekmi.

Takšen rezultat je povzročil spremembo pravil v mednarodnem nogometu, ko je FIFA v Oceaniji uvedla predhodni krog kvalifikacij, da bi se ponovno izognila takšnemu ponižanju ekipe.