Nogomet

Hat-trik Alvaro Morata 'Offside Goals' proti Barceloni pušča navijače v razcepih

Pred spopadom UEFA-jeve lige prvakov v skupinskem delu med Barcelono in Juventusom se je veliko govorilo o stanju na Camp Nouu. Katalonski klub je imel razburljiv teden, ko je najprej izgubil s 3: 1 nad tekmecem Real Madridom v Clasicu, preden ga je novica predsednika kluba zadelaJosep Maria Bartomeuodstop.

Ko pa je ekipa Ronalda Koemana stopila na igrišče na stadionu Allianz v Torinu, so bili videti kot moštvo, ki želi močan odgovor na svoje nedavne težave.

V verjetno najbolj popolni predstavi pod vodstvom Koemana sta gola Ousmane Dembeleja in Lionela Messija videla, da je Blaugrana udobno zmagala z 2: 0 nad Bianconerji.

Alvaro Morata © Reuters

Čeprav ni dvoma o nastopu Barcelone, je španskemu velikanu v celoti pomagala napačna ekipa Andrea Pirla, ki je bila na tekmi le redko videti nevarno. Medtem ko je bila odsotnost Cristiana Ronalda spredaj precej vidna, je pokojni Merih Demiral rdeči karton povzel frustrirajočo noč Juventusa.

GPS pohodniške aplikacije za iphone

Portugalski talisman je po drugem testiranju pozitiven na koronavirus zamudil igro. Opustitev Ronalda je Alvaru Morati prinesla sijajno priložnost za vodstvo Juventusove linije, a španski napadalec ni uspel dostaviti. Kar se je izkazalo za 90-minutno nočno moro, se Morata ni le trudil, da bi gostitelje vrnil v igro, ampak je sčasoma postal v posmeh.

13 - Álvaro Morata, ki je imel tri zadetke, ki so bili nocoj proti Barceloni izključeni izven ofsajda, je bil v ligi prvakov od začetka lanske sezone 13-krat ujet v ofsajd - le Timo Werner (tudi 13) se lahko ujema s svojim seštevkom. ÁlVARo. pic.twitter.com/C2FD1aQcZ5

- OptaJoe (@OptaJoe) 28. oktober 2020

Verjeli ali ne, Morata je našel zadnji del mreže, ne enkrat, ampak trikrat in še vedno njegova ekipa ni imela kaj pokazati v zapisniku. Morata je hat-trick ofsajda. Je bil kdaj zabeležen v zgodovini lige prvakov? Verjetno ne.

Dva njegova zadetka v prvem polčasu niso bila dovoljena zaradi ofsajda, tretji pa je bil iz podobnih razlogov v drugem polčasu izključen.

Moratin pozabljiv izlet je povsem razumljivo zaslužil smešne odzive na družbenih omrežjih.