Novice

Znanstveniki novo muharsko vrsto imenujejo 'Deadpool' in v naslednjem filmu ne moremo čakati na njeno kamejo

Se spomnite poglavja o razvrščanju in poimenovanju živali, ki smo ga preučevali v znanosti? No, zdi se, da so vrhunski znanstveniki po vsem svetu pozabili na pravila poimenovanja in ustvarili nov način krščenja novih vrst živih organizmov, ki so odkrite.

Tako kot avstralski znanstveniki, ki so pred kratkim novo vrsto muh poimenovali 'Deadpool', ker je bil po videzu podoben rdeče-črni maski Marvelovega junaka! A niso se ustavili le pri tem.

optimalno prehranjevanje nadomestnih obrokov

Poleg Deadpoola obstajajo še štiri novoodkrite vrste muh, ki so dobile znanstvena imena, ki poklanjajo vesolje Marvel.Predstavljamo vam @Deadpool muha in druge junaške nove vrste, poimenovane po Marvelovih likih. Ti se pridružijo 165 novim vrstam žuželk, rastlin, rib, pršic in ptic, ki jih je poimenoval @CSIRO znanstveniki letos iz #CSIROCollections https://t.co/DYzePzZruQ pic.twitter.com/HqkuRrKKus

- dr. Bryan Lessard (@BrytheFlyGuy) 28. julij 2020

Po poročilu Organizacije za znanstvene in industrijske raziskave Commonwealtha (CSIRO) je pet novih muh del 165 odkritij znanstvenikov v zadnjem letu.Govorimo o postopku poimenovanja, je povedal entomolog CSIRO dr. Bryan Lessard Reuters , 'poimenovanje vrste je prvi korak k razumevanju te vrste. Brez znanstvenega imena so te vrste za znanost nevidne. '

Jutro @chrishemsworth ! Oglejte si svojo novo vrsto muharjev 'bronteflavus', kar pomeni blond grom, ki ga je poimenoval @TheScienceRobin od naše ekipe ob @CSIRO . https://t.co/DYzePzZruQ pic.twitter.com/YR2LFeVYVD

katere so najboljše pohodniške hlače
- dr. Bryan Lessard (@BrytheFlyGuy) 28. julij 2020

Druga imena, ki jih dobijo muhe vrste, navdihujejo Stan Lee in drugi Marvelovi junaki, kot so Loki, Thor in Black Widow. Muha Stan Leeja je bila poimenovana tako zaradi svojih oznak, ki so podobne Leejevim ikoničnim sončnim očalom in belim brkom.Znanstveniki novo muharsko vrsto imenujejo © Twitter / ParomaMukherjee

Ob pogledu na slike, ki jih je delil dr. Lessard, se zdi, da je njihovo poimenovanje vsekakor natančno in zelo zadovoljni smo, da so tradicionalni sistem poimenovanja pogrešali.

moj brivec me je prestrigel

Toda sprašujemo se, kako fino bi bilo, če bi Deadpool muha naredil kamejo v naslednjem filmu Deadpool? Kot zaveznik, človek v orožju ... .., kaj takega? Res bi si želeli takšen crossover.

Kaj pa vi mislite?

Kaj si misliš o tem?

Začnite pogovor, ne ognja. Objavite z dobroto.

Objavi komentar